Fabrika Zil Sistemi

Fabrika Zil Sistemi bir işyerindeki mesai başlangıç , çay saati , öğlen yemek saati ve paydos saatleri gibi uyarıları koordine etmek için kullanılan çok önemli ekipmanlardan dır. Personel mola zamanları , acil durumlar ve diğer vardiya başlangıç saatlerini otonom olarak takip edip uyarı mesajları verirler.

Böylelikle devam eden üretim süreçleri etkilenmeden iş sürekliliğine katkıda bulunurlar. 2023 yılının en iyi Fabrika zil sistemi bu süreçleri takip eden yöneticilerin ürün seçimi aşamasında karşılaştığı en büyük sorunlardandır.

Fabrika Zili Sistemi Ses Seviyesi

Fabrika , atölye , depo ve endüstriyel tesislerde fabrika zili sistemi ihtiyacı belirlenirken oldukça karmaşık ve detaylı hesaplamaların yapılması gerekmektedir.  Mevcut hali ile tesisinizdeki gürültü seviye oranı net olarak tespit edilmelidir. Kurulacak fabrika zil sistemi mevcut gürültü seviyesinin üzerinde ses yoğunluğuna sahip olmalı , bu sayede personel için verdiğiniz mola süre zaman uyarılarını rahatlıkla duyulmalıdır.

Fabrika zili Sistemi ses seviyesi konumlandırılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ; kullanılan malzeme ister 220V kampana Çan olsun isterseniz 220 V motorlu siren olsun bu ekipmanların fabrika zil sistemi kurulacak tesise homojen şekilde dağıtarak monte etmektir. Bu sayede tüm uyarı mesajları  üretim tesisine eşit olarak dağılır.

F5 Smart fabrika zili 1 çıkıştan 4 çıkışa kadar bağımsız bölge desteği sunar. Bu sayede 4 farklı zil ve siren ekipmanı bağlanıp eşit miktarda ses yoğunluğu elde edilir .                          

Fabrika Zili Sistemi Çalma Zamanları

Tipik bir fabrika zili harici bir ana ünite ile birlikte gelir. Bilgisayara yüklenen bir program ile bu üniteye kablolu bağlanıp gerekli ayarlamaları cihaza iletiriz. Cihaz bu saatten sonra bizim girdiğimiz ayarlar ile birlikte çalışmaya başlar. Bu tür eski teknolojilerde kullanılan saat modülleri ve bağlantı için bilgisayar ve kablo ihtiyacı çok zaman kurulumu zahmetli bir hale getirmektedir. Belirsiz zamanda meydana gelen elektrik kesintilerinde donanım içerisindeki saat değerlerinde kaymalar meydana gelir.

F5 Smart fabrika zili gibi son teknoloji ürünlerde bu tür sorunlar aşılmıştır. Ürün içerisinde bulunan gömülü yazılım sayesinde ve kablosuz bağlantı özelliği ile kurulum ve ayarlamalar yapılırken kablo ve bilgisayar programı indirmeye gerek yok.

Bilgisayar , Cep Telefonu ve Tablet’ den kablosuz olarak cihaza bağlanıp kurulum ve çalışma sürelerini girmeniz yeterlidir. İçerisinde kullanılan son teknoloji saat modülü ile elektrik kesintisi olsa bile mevcut saati dahili hafızasında bekletir ve enerji geldiğinde çalışmaya devam eder.

Fabrika Zili Sistemi için Esnek ve Özelleştirilmiş Çalışma Zamanı

Personel yoğunluğu ve çeşitliliğin fazla olduğu endüstriyel tesislerinde haftanın  her günü mola süreleri aynı olmayabilir. Bu tür durumlarda fabrika mola paydos zili sisteminin esnek ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir. F5 Smart Fabrika zili esnek yazılımı sayesinde her günü  farklı zamanlar için kolaylıkla programlayabilirsiniz.

F5 Smart Fabrika zili kontrol ünitesi içerisinde gelen gömülü yazılım kullanıcı dostu ve kolay anlaşılabilen ve esnek bir yapıya sahiptir.

Fabrika Zili Sistemi Bölge Kontrolleri

Birden fazla kat ve bağımsız bölmeleri bulunan fabrikalar çoğu zaman mola süreleri zamanlarını kısım kısım vermek zorunda kalıyor. Her bölümün mola sürelerinin farklılık göstermesi ve eski teknoloji sistemlerde tek noktadan uyarı mesajlarının gönderilmesinden dolayı mola zamanı gelen ve gelmeyen personel aynı uyarı ile karşılaşır.

Bu da mola süresi gelmeyen personel için dikkat dağılmasına ve iş verimliliğine olumsuz etki eder. F5 Smart Fabrika Zil sistemi bir birinden bağımsız yönetilebilir yapıda 4 farklıbölgeye kadar destek sunar. Bu bölgeler haftanın her günü her  hangi bir zaman için birbirinden bağımsız programlanabilir.

Fabrika Zil Sistemi Yenilikçi Tasarım

Fabrika ve Üretim tesisleri gibi yerlerde kullanılan ekipmanların tasarımlarının her türlü hava koşuluna elverişli yapıları ve kolay montaj özellikleri olması beklenmektedir. Tesise yada mevcut sisteme entegre edilecek her üründen beklenti bu şekildedir. F5 Smart Fabrika zil kontrol ünitesi PVC özellikli dayanıklı kutusu ve opsiyonel olarak duvar askı aparatı ile birlikte gelir. Dilerseniz ürünü mevcut rack kabinde dilerseniz duvara monte edebilirsiniz. Ürün üzerinde bulunan ve isim baskısı yapılmış klemens girişleri ile montaj yapan ekibin iş yükünü hafifletmektedir.

Sonuç

2023 yılı için yeni nesil teknoloji ile çevrelenmiş her türlü üretim tesisi, atölye , fabrika ,depo ve endüstriyel alanlar için ihtiyaç duyulan mola sürelerinin takibi işlemini otonom olarak yapabilen F5 Smart Fabrika zil Kontrol ünitesi hakkında detaylı biz yazı kalem aldık. Ürünün en önemli özelliği kişiselleştirilebilir program ve zaman çizelgesidir. Her geçen daha da gelişen sanayi teknolojisine ayak uydurabilen bu sistem 1 bölgeden 4 bölgeye kadar ürün konumlandırma yapabilmenize olanak sağlar.

Bu sistemin arkasında duran onapion teknoloji her geçen gün yeni çözümler üreterek sektörü yakından takip ediyor.